شرکت-سازه-و-تجهیزات-گلخانه-آمیتیس-گلزاری

تماس با ما

021-36413571

آدرس ما

پاکدشت، فیلستان

سبد خرید

مزایای اتصالات گالوانیزه

دسته بندی مقالات

پاکدشت، فیلستان

info@amitisgolzari.com

02136856487

شنبه تا پنج شنبه 8 تا 16

مزایای اتصالات گالوانیزه
494
آگوست 21, 2022
Amitis

مزایای اتصالات گالوانیزه چیست؟

از امتیازات بسیار ارزنده ای که اتصالات سازه‌های گلخانه‌ای دارند این است که این اتصالات گالوانیزه می باشند. این ویژگی باعث می‌شود تا شما بتوانید این قطعات را به طور مستقیم در تماس با شرایط نامساعد محیط مورد استفاده قرار دهید.

اجرای فرایند گالوانیزه در اتصالات لوله فولادی کاملاً ساده است. این قطعات پس از ساخت و شکل گیری در یک حمام مذاب حاوی زینک که دارای دمای بسیار بالایی می باشند به صورت غوطه وری قرار می‌گیرند.

مقاومت اتصالات گالوانیزه

در چنین شرایطی یک لایه محافظ بر روی قطعات قرار می‌گیرد که پس از خشک شدن کامل می‌تواند سطح فلز را از هرگونه فرایند خوردگی و اکسیداسیون محافظت کنند.

در واقع تنها عاملی که می‌تواند منجر به آسیب به فلزات شود همین فرایند خوردگی و اکسیداسیون می باشد. این پروسه به صورت طولانی مدت زمانی که فلز در تماس مستقیم با شرایط جوی محیط قرار دارد رخ میدهد.

طبیعتاً اتصالات سازه های گلخانه در صورت زنگ زدگی نمی‌توانند آن استحکام و پایداری لازم را در میان قطعات تشکیل دهنده گلخانه ها ایجاد کنند.

در نتیجه سازه شما سست و دچار شکست می شود. اتصالات گالوانیزه نه تنها استحکام فیزیکی بالایی دارند، بلکه باعث می‌شود دیگر نیازی به تعویض و جایگزینی آنها وجود نداشته باشد که این در نوع خود هزینه های مصرفی شما را به مراتب کاهش می دهد.

قابلیت جداسازی اتصالات سازه گلخانه

از مزایای اتصالات گالوانیزه دیگری که اتصالات گالوانیزه سازه های گلخانه ای دارند این است که می‌توانند پس از مدتی استفاده در سازه مجددا از آن جدا شوند.

اگر به هر دلیلی قصد تغییر و استفاده از لوله های بزرگتر را داشتید به راحتی می توانید این اتصالات را جدا کنید و مجدداً از اتصالات با سایز بزرگتر استفاده کنید.

جدا پذیر بودن این قطعات به این معنی نیست که دارای استحکام و قدرت نگه‌دارنده بالایی نیستند، بلکه برعکس این قطعات زمانی که روی سازه سوار می شوند بالاترین سطح قدرت نگهدارندگی را دارند؛ به همین دلیل می توانند به راحتی وزن لوله ها را که به صورت متمرکز بر روی اتصالات وارد می‌شوند را تحمل کنند.

اگرچه قطعات اتصال دهنده دارای سایز و ابعاد به نسبت کوچک هستند اما به واسطه جنس و متریالی که در ساخت آنها استفاده شده است قدرت تحمل بار بالایی دارد، بنابراین وزن سازه نمی‌تواند منجر به شکست، انحراف یا تغییر شکل اتصالات سازه های گلخانه ای شود.

در ادامه در مورد نوع متریال و موادی که در طراحی و ساخت آنها بکار گرفته شده است صحبت خواهیم کرد.

اتصالات گلخانه از چه مواد و متریال ساخته شده اند؟

اصولاً هر نوع اتصال دهنده ای که در یک سازه مورد استفاده قرار می گیرد قطعاً تحت اعمال بالاترین نیروها و فشارها خواهد بود، به همین دلیل نمی توان این گونه قطعات را از مواد و متریال کم چگالی و ضعیف ساخت.

آلیاژهایی که برای ساخت اتصالات سازه‌های گلخانه‌ای استفاده می‌شود معمولاً آلیاژهای فولادی کربنی می باشد. این نوع آلیاژها دارای چگالی بالایی می باشند لذا قادر هستند تحت نیروهای فزاینده ناشی از بار سازه قرار بگیرند.

البته در چنین شرایط سنگینی هیچ گونه تغییر ساختاری در اتصالات ایجاد نخواهد شد. اگرچه این نیروها به صورت طولانی مدت روی اتصالات وارد می شوند اما بازهم نمی توانند تغییری در ساختار منسجم اتصالات سازه های گلخانه ایجاد کنند که این در نوع خود یک مزیت بسیار عالی محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *